+90 553 009 08 01

Sosyal Medyada Biz}

Mart Ayına Özel Web Yazılımında Kampanya
Mart ayına özel Web Sitesi Kurumsal yazılımlarımız 1.800 TL'den başlayan fiyatlarla... Üstelik Domain adresinizde ilk yıl ücretsiz...
İLETİŞİM İÇİN TIKLA

CRM Sistemleri

CRM Sistemleri

CRM, (customer relationship management) müşteri ilişkileri yönetimi müşteri ihtiyaçlarını anlamak ve karşılamak, müşterilerine uygun ürün ve hizmetler geliştirmek, yeni ve sadık müşteriler tanımak için geliştirilmiş bir sistemdir. CRM bir sistem ve yazılım olmanın yanı sıra daha geniş bir kapsama sahip olma özelliğini de taşımaktadır.

CRM Ne işe yarar?

CRM sistemleri, firmaların var olan müşterileriyle sürdürdüğü ilişkiyi geliştirmek, yeni müşterilere ulaşmak ve tüm müşterilerin elde tutulmasını sağlamak amacıyla sürekli yenilenmektedir. Var olan pazarlardaki rekabet ortamının sürekli çoğalması bu sistemin daha etkin kullanılmasına neden olmuştur. CRM’in var olmasının en önemli nedenlerinden biri de müşterilerin, şirket ürünlerine olan bağlılığını devam ettirmek ve artırmaktır.

Yazılım firmaları tarafından sürekli olarak geliştirilen CRM, daha fazla müşteri taleplerine cevap verme, kar payını yükseltme, müşteri memnuniyetini sağlama ve müşteri ilişkilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bundan dolayı yoğun olarak tercih edilen yazılımlardan biridir. CRM sistemleri, müşterilerin ihtiyaçları, satın alma alışkanlıkları ve öncelikleri üzerine bilgi toplama işini yapar. Buradan yola çıkarak müşteri taleplerini yerine getirmek için tahminlerde bulunup firmalara kolaylık sağlar. Dolayısıyla CRM sistemleri müşteri memnuniyetini sorunsuz bir şekilde sağladığı için firmaların daha fazla kar etmesine imkân tanır.

Neden CRM (customer relationship management) Sistemleri?

Müşterileriyle ilişkilerini kusursuzlaştırmayı amaçlayan firmalar bu yazılımı tercih etmektedir. Çünkü müşterilerin bilgilerini depolayıp bu doğrultuda çalışmalar yapmaya olanak sağlayan CRM sistemleri, firma ve müşterileri arasında sorunsuz bir ilişki kurmak için tasarlanmıştır. Müşteri odaklı CRM sistemleri firmalara avantaj sağlamaktadır. Planlı bir şekilde müşteri yönetimi sağlayan CRM sistemleri çözüm bulma konusunda oldukça başarılıdır.

CRM sistemleri, öncelikle firmaların müşterilerine hangi yollardan, ne şekilde ulaşacağı konusunda yardımcı olmaktadır ki bu önemli bir noktadır. Rekabet ortamında yeni müşteri elde etmek için uygun adımların atılmasına dikkat edilmesi gerekir. Firmalara bu konuda destek olmak için hazır bulunan CRM, izlenmesi gereken yolu firmalara kolaylıkla göstermektedir. CRM müşterilerin hangi kategoride değerlendirilmesi gerektiğini gösteren başarılı bir yazılım olma özelliğine sahiptir. Birçok konuda yönetim imkânı sağlayan CRM yazılım müşteri memnuniyetinden ödün vermeyen firmalar için tercih edilmesi gereken bir sistemdir. Gelişmiş planlama özelliği sayesinde müşteri memnuniyeti için bütün donanıma sahip olan CRM sistemleri ile müşteri memnuniyetini sağlamak mümkün.

Müşterilerimizi nasıl daha fazla memnun edebiliriz diye düşünen firmaların bu yazılım sayesinde zorlanmadan müşteri memnuniyeti sağlayacağını söylemek yanlış olmaz. Gelişmek isteyen firmaların tercih ettiği bu yazılım başarısıyla birçok firmanın yüzünü güldürmektedir.

Hizmet bedelinin %50’si nakit olarak, geri kalan bakiye ise çalışmanın tamamlanmasının ardından iş tesliminden önce nakit/banka havalesi olarak gerçekleştirilir. Ön ödeme yapılmadan hizmete başlanmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN